#pepearchiwum

#pepe #memy #heheszki #programowanie #webdev #humorobrazkowy #glupiewykopowezabawy

Kocham Pepe, najlepsze w tym memie jest to, jak wiele wariantów tej smutnej żaby stworzono.
Osobiście zebrałem dotychczas 2189 obrazków i 35 gifów.

Chciałbym jakoś rozpocząć wspólną, wykopową inicjatywę kolekcjonowania, tagowania i wyszukiwania duplikatów Pepe.

Na razie możecie zobaczyć żaby zebrane przeze mnie tutaj

No i w związku z kolekcją jest parę spraw:

1. Próbowałem ręcznie i przy użyciu programów znaleźć wszystkie duplikaty, ale przy tej ilości obrazków naprawdę ciężko być pewnym. Dlatego proszę wszelkich miłośników Pepe o obczajenie galerii i napisanie czy znaleźliście jakieś duplikaty.
2. W dalszym kroku chciałbym jakoś otagować sprytnie pliki, żeby dało się je przeszukiwać pod względem tagów, słów kluczowych. Fajnie było by łatwo i szybko znajdować Pepe na konkretne okazje. Jak ktoś ma pomysł na rozwiązanie takiego tagowania w jakichś sprytny i grupowy sposób to chętnie wypróbuję.
3. Fajnie było by wrzucić już ładnie pogrupowane Pepe do sieci i umożliwiać wrzucanie nowych Pepe. Ktoś ma pomysł jak to wrzucić by zapewnić wyszukiwarkę która używała by jako argumentów tagów IPTC zapisanych w pliku?
4. Niektóre obrazki są w niskiej rozdzielczości, fajnie było by mieć każdego Pepe w najwyższej dostępnej w sieci jakości.

Czy znajdą się na wykopie chętni, by wziąć na klatę powiedzmy 3-5% kolekcji na siebie i ręczne zweryfikowanie czy nie ma tam duplikatów, otagowanie przy użyciu IPTC tagów(dostępne np w przeglądarce ACDSee lub w Lightroom). Wtedy całą kolekcję jest w stanie ogarnąć 20-35 osób. Oczywiście jako inicjator wezmę na siebie swój procent plików. Pomożecie?

Dla dobra ludzkości i memów moim zdaniem warto było by to ogarnąć.

PS: Wiem że istnieje https://rare-pepe.com gdzie są żaby. Tylko że panuje tam kompletny burdel, nie ma opcji by znaleźć konkretną żabę jakiej się szuka, nie ma tagów itp. Strona ta jest fundamentem jak chodzi o treść, ukradłem stamtąd większość obrazków, co zajęło mi też w pizdu czasu samo w sobie.